Światowy Tydzień Mózgu w Naszej Szkole

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu! Celem tego Święta jest  popularyzacja wiedzy o mózgu i jego działaniu. Tegoroczny Światowy Tydzień Mózgu obchodzony był od 15 do 19 marca. 

 

W związku z tym, w trakcie całego tygodnia w naszej szkole odbyły się wydarzenia w wersji online propagujące mechanizm działania ludzkiego mózgu. Uczniowie klas pierwszych zaznajomili się z rolą snu w ich życiu oraz poznali nawyki jak zadbać o lepszy sen. Uczniom starszych klas wyemitowano film edukacyjny ,,Granice ludzkich możliwości - potęga mózgu", który przedstawił, jak funkcjonuje mózg w ekstremalnych sytuacjach, kiedy aktywuje się prehistoryczny instynkt przetrwania. Dodatkowym przedsięwzięciem było zorganizowanie konkursu plastycznego pt. ,,Czy wiesz, że Twój mózg to prawdziwy Super-bohater?”, w którym uczniowie w sposób graficzny mogli przedstawić swoją wizję jak działa mózg.  

 

Światowy Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, mającą na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat postępów w badaniach nad mózgiem.

W Polsce konferencje z cyklu TYDZIEŃ MÓZGU organizowane są od 1999 roku z inicjatywy Polskiego Towarzystwo Badań UkładuNerwowego i Europejskiej Fundacji na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu EDAB.

 

/Mateusz Minda/