Światowy Tydzień Mózgu w Naszej Szkole (11-16.03.2019)

Nasza Szkoła będzie aktywnie uczestniczyć w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu. 

Celem tego Święta jest  popularyzacja wiedzy o mózgu i jego działaniu. Tegoroczny Światowy Tydzień Mózgu obchodzony jest od 11 do 16 marca.

W związku z tym, w trakcie całego tygodnia w naszej szkole, zawisną plakaty i plansze z ciekawostkami i informacjami o mózgu i układzie nerwowym.

Finał Światowego Tygodnia Mózgu w Naszej Szkole odbędzie się we wtorek 12.03.2019 na sali sportowej. Punktem kulminacyjnym będą wykłady organizowane w porozumieniu ze Studenckim Kołem Neuronauk i Psychologii Poznawczej i Kołem Naukowym Psychologii Sportu działających przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie wysłuchają wykładów pt: ,,Mój Zawrót Głowy - czyli co w niej siedzi" oraz ,,Wpływ aktywności fizycznej na funkcjonowanie mózgu". Podczas długiej przerwy zostaną ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą prezentację o mózgu.

Dodatkowo, w tym dniu zostanie wydany pierwszy numer gazetki szkolnej ,,Olimpijczyk” w całości poświecony mózgowi, za który odpowiedzialni byli uczniowie z Koła Dziennikarskiego!

Światowy Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, mającą na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat postępów w badaniach nad mózgiem.
W Polsce konferencje z cyklu TYDZIEŃ MÓZGU organizowane są od 1999 roku z inicjatywy Polskiego Towarzystwo Badań Układu Nerwowego i Europejskiej Fundacji na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu EDAB.

/M.Minda/