Światowy Tydzień Mózgu w Naszej Szkole

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły odbył się Światowy Tydzień Mózgu (11-16.03.2019). W ramach tego projektu, 12 marca uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów pt: ,,Mój Zawrót Głowy - czyli co w niej siedzi" oraz „Ruch i odżywianie – mózgu wspieranie”. W ich trakcie zapoznali się m.in. z budową mózgu, jego funkcjonowaniem oraz doświadczyli kilku ćwiczeń, które pomagają mózgowi w nauce i skupieniu się na określonych zadaniach. Nasi goście uświadomili sportowcom, że temat mózgu nie musi być wcale nudny, gdyż kryje on wiele interesujących ciekawostek. Jedną z najbardziej zapamiętanych informacji był fakt, że nasz mózg w 80% składa się z wody i waży od 1 do 2.5 kg.

Serdecznie dziękujemy prelegentom z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego za interesujące spotkanie.
Warto dodać, że  z tym wydarzeniem zbiegło się oficjalne wydanie pierwszego numeru gazetki szkolnej ,,Olimpijczyk”, której to egzemplarze rozniosły się w bardzo szybkim tempie. Serdecznie podziękowania należą się opiekunom Koła Dziennikarskiego (p. Anecie Kucińskiej i p. Mateuszowi Mindzie) oraz całej redakcji ,,Olimpijczyka” za trud i wysiłek włożony w publikację gazetki.

/Raul Chojnacki, Jakub Marcinkowski/

Zobaczcie: