60. Finał zawodów „O Srebrne Muszkiety”. Mamy kolejny „MUSZKIET”

5. pażdziernika 2021r. dwie drużyny naszego liceum walczyły w 60. finale zawodów „O srebrne Muszkiety”.

Do rywalizacji przystąpiła drużyna dziewcząt w składzie Magdalena Bochat, Magdalena Steltmann i Wiktoria Mrówczyńska (wszystkie 3dp) oraz drużyna chłopców w składzie Przemysław Błaś (3dp), Adrian Augustynowicz i Aleksander Chrześcijański (obaj 1F). Nieco lepiej wypadli chłopcy.
Dzień później odebrali oni Srebrny Muszkiet za zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Na sukces złożyły się wyniki indywidualne i rekordy życiowe całej trójki. Przemek w pierwszej zmianie zanotował najlepszy wynik 615,7 pkt. i wygrał klasyfikację indywidualną. W drugiej zmianie najlepszy wynik notuje Adrian (609,9) co daje mu ostatecznie 3 lokatę. W ostatniej zmianie strzelał Olek, i on w tej grupie również uzyskał najlepszy wynik (601,3) co pozwoliło zając 4 miejsce, Drugą lokatę wywalczył zawodnik kadry narodowej juniorów w strzelectwie reprezentujący IV LO w Białymstoku Michał Chojnowski.

Dodajmy, że 5. miejsce zajął najmłodszy uczestnik tych zawodów reprezentujący SP 32 w Bydgoszczy Sebastian Bugajski. Może w przyszłym roku będzie uczniem naszego liceum.
Wśród dziewcząt nasze podopieczne wywalczyły srebrne medale przegrywając jedynie z młodszymi koleżankami z Bydgoszczy reprezentującymi SP 32. W klasyfikacji indywidualnej srebrny medal wywalczyła Wiktoria Mrówczyńska 610,9 pkt., a 4. lokatę zajęła Magdalena Steltmann 606,3 pkt. Na pierwszy miejscu sklasyfikowano Wiktoria Świątek (611,5) z Zespół Szkół Ekonomicznych w Bielsku Białe, a podium uzupełniła zdobywając brąz Daria Mayer SP 32 w Bydgoszczy. Pozostałe dziewczyny z tej szkoły zajęły 5 i 6 miejsce.
Wszystkim zawodnikom i trenerowi gratulujemy.

BRAWO, BRAWO, BRAWO !!!!

/A.Graduszewski/