Czytamy online

 

Sięgajcie po LEKTURY SZKOLNE (I NIE TYLKO) online!

 

Nie jesteśmy statystycznymi Polakami -

kochamy czytać książki!

 

 

WolneLektury.pl

Darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

 

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

ChmuraCzytania.pl 

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Norwida,  Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

 

Czytaj.pl

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w Polsce. Główna odsłona akcji odbywa się co roku w listopadzie (choć ostatnio odbyła się specjalna edycja z powodu kwarantanny). W ubiegłym roku kampania dotarła do prawie 1000 miejscowości w Polsce i wielu miejsc za granicą. Warto obserwować, można uzyskać darmowy dostęp do nowości wydawniczych w postaci ebooków i audiobooków.

 

Zachęcamy, aby sięgnąć po zasoby internetowe:

https://www.legimi.pl/lektury/

https://woblink.com/katalog/ebooki/darmowe

https://libra.ibuk.pl/

http://www.publio.pl/e-booki,darmowe.html

http://www.ebook.pl/

http://www.iik.pl/ebook.php

http://www.twojebook.pl/

https://www.legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/biblioteki

http://www.academica.edu.pl/

http://www.e-historia.com.pl/

http://www.europeana.eu/

 

http://lustrobiblioteki.pl/2020/11/300-bibliotek-cyfrowych-czytaj-on-lin...