"Festiwal Kultur 2019"

31 maja 2019 roku, dzięki Samorządowi Uczniowskiemu naszej szkoły, udało się zaangażować się w tegoroczny festiwal kultur zorganizowany na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Cenne  afrykańskie eksponaty, stroje oraz  zdjęcia, wzbogaciły wystawę poświęconą Afryce. Przy okazji pragniemy podziękować Misjonarzom Werbistom z Pieniężna oraz Misjonarzom Ducha Świętego w Bydgoszczy, którzy swoja pomocą w postaci wypożyczenia wystawy, pomogli nam wzbogacić nasze stanowisko.

"Festiwal Kultur", to duże przedsięwzięcie,  prezentujące najbardziej charakterystyczne osiągnięcia, wyroby kultury, dzieła i postaci różnych cywilizacji z całego świata.  W tym roku naszej szkole przypadła kultura afrykańska, którą staraliśmy się przedstawić na wieli płaszczyznach. 
I tak, oprócz samej wystawy, młodzież przygotowała posiłki według przepisów z kulinarnej książki misyjnej. Tutaj pojawiły się smaczne pieczone ziemniaki, kurczak, bataty oraz typowe afrykańskie owoce. To dzieło dziewczyn z naszej szkoły. Chłopcom przypadła oprawa muzyczna na afrykańskich instrumentach.
Koordynatorami wystawy byli katecheci p. Beata Paprocka oraz p. Marcin Budzyński.