Młodzi sportowcy z województwa kujawsko-pomorskiego poznają historię swoich wielkich poprzedników

 

Z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć polscy olimpijczycy pół wieku temu? Jak wspominają swoje największe sukcesy legendarni siatkarze z drużyny Huberta Wagnera? Co czuje sportowiec, który po raz pierwszy ma okazję wysłuchać na podium Mazurka Dąbrowskiego? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego: XI Liceum Ogólnokształcącego im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, Technikum Mechanicznego nr 10 Franciszka Siemiradzkiego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy, XV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. J. Przybory w Bydgoszczy, Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Nr 13 w Toruniu oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego nr 1 we Włocławku. Placówki zostały objęte akcją Centrum im. Władysława Grabskiego, skierowaną do wybranych kilkudziesięciu szkół sportowych w kilku województwach. W ramach projektu trafiły do nich pakiety książek opowiadających o historii polskiego sportu. Projekt jest finansowany z darowizny otrzymanej od Fundacji ENEA.

Organizatorzy projektu dodają: Wierzymy, że historie opisane w książkach mogą stanowić motywację i źródło inspiracji dla młodych ludzi. Trzymamy kciuki, by w przyszłości to oni dostarczali nam niezliczonych emocji i wzruszeń na arenach sportowych. Jesteśmy przekonani, że szkoły wychowujące przyszłych sportowców są nie tylko kuźniami talentów, ale i miejscami kształtowania charakteru oraz postaw patriotycznych.