POMÓŻ ZMIENIĆ ŻYCIE - NAPISZ LIST !

Z inicjatywy Amnesty International, obchodom Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka towarzyszy Maraton Pisania Listów. Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym przedsięwzięciu. Żyjąc w wolnym, demokratycznym kraju mamy poczucie solidarności z tymi, którzy o tę wolność się upominali i znaleźli się za kratami więzień. Każdy z nas ma na tyle w sobie odwagi, by zabrać głos w tak doniosłej sprawie.

Nasz wkład w budowę bardziej sprawiedliwego świata polegać będzie na napisaniu listu w dniach 1-10.12.2017r.

Tegoroczny  Maraton skierowany będzie do 10 państw w sprawie obrończyń i obrońców podstawowych praw człowieka.

W samej Polsce w ubiegłym roku napisano ponad 356 000 listów, a udział w akcji wzięło blisko 100 000  osób.

 

Informacji udziela pani Anna Arbszajtis.