Przedsmak wakacji w maju!

Wycieczka krajoznawczo – turystyczna klasy IIb Gimnazjum  do Krynicy Morskiej i Fromborka. 

W dniach 27-29.05.2013 roku, młodzież klasy IIb Gimnazjum, udała się na swoją klasową wycieczkę do Krynicy Morskiej i Fromborka.

            Krynica Morska jest znanym kurortem leżącym na Mierzei Wiślanej między otwartym Morzem Bałtyckim i Zalewem Wiślanym. Łagodnie obniżające się dno morskie stwarza doskonałe warunki do kąpieli. Fale morskie uatrakcyjniają kąpiel, a wolniejsza wymiana wód powoduje, że jej temperatura jest znacznie wyższa. Po stronie Zalewu Wiślanego jest molo, przystań rybacka, jachtowa i żeglugi pasażerskiej. Kursujący tam statek pasażerski „Anita” zabrał nas w niesamowity rejs do Fromborka, gdzie oprócz zwiedzania „Wzgórza Katedralnego”, uczestniczyliśmy w seansie w planetarium oraz w koncercie organowym.

            Jednak zanim dotarliśmy do Krynicy Morskiej, najpierw musieliśmy przepłynąć promem przez „Przekop Wisły”. Czas przeprawy to zaledwie 5 minut, które dostarczyły jednak uczestnikom wycieczki niesamowitych emocji.

            Emocje towarzyszyły nam na każdym kroku. Podczas spotkania z dzikami, w drodze na „Wielbłądzi Garb” – najwyższą stałą wydmę na Mierzei Wiślanej, podczas rejsu na Zalewie Wiślanym, gdzie podmuchy wiatru kołysały stateczkiem, a słońce odbijające się o wody Zalewu  wprowadzały romantyczny nastrój.

            Ostatniego dnia naszej wycieczki, przy słonecznej pogodzie, wyruszyliśmy zwiedzać bory sosnowe, w których sporo jest dębów, buków i osik, a w okolicy Przebrna stanowią relikt dawnego lasu mierzejowego i uznane są za rezerwat. W lasach tych można spotkać dziki, które nierzadko podchodziły blisko naszego ośrodka, a także sarny i jelenie. Zbiorniki wodne są miejscem odpoczynku i żerowania dla wielu ptaków podczas ich wiosennych i jesiennych wędrówek.

            W Krynicy Morskiej każdy, stosownie do nastroju, znalazł przestrzeń do wypoczynku w samotności, rozrywki i zabawy, głownie podczas wspólnych spacerów, meczu siatkówki, czy gawędy przy ognisku.