SŁODYCZE DLA POLSKIEJ SZKOŁY W JĘCZMIENISZKACH!

SŁODYCZE DLA POLSKIEJ SZKOŁY W JĘCZMIENISZKACH.

Pamiętamy i pomagamy!!!

 

Zbliżają się święta Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętamy o naszych rodakach żyjących na Wileńszczyźnie, a szczególnie o dzieciach uczących się w polskiej szkole.

Do 20 marca zbieramy słodycze, które jeszcze przed Świętami sprawią radość dzieciom w polskich rodzinach.

Zapraszamy do wsparcia akcji i przekazania słodyczy, które zbieramy w sali 104.

W Jęczmieniszkach uczy się sześćdziesięcioro dzieci z polskich rodzin. Grono pedagogiczne stanowi 15 nauczycieli.  Są to Polacy mieszkający na Litwie. Pielęgnują polskie tradycje, kulturę, język i pamięć historyczną. Pragną utrzymywać więź z Ojczyzną, dlatego każdy kontakt z Polską jest dla nich bardzo ważny. Wielu z nich żyje bardzo skromnie, niejednokrotnie w bardzo trudnych warunkach.

Dary, życzenia i ciepłe słowa są dla Nich znakiem łączności i dowodem naszej pamięci.

/Beata Paprocka/