SUKCESY STRZELCÓW PODCZAS FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY i MISTRZOSTW POLSKI JUNIORA MŁODSZEGO

Bydgoszcz w połowie lipca gościła najlepszych strzelców w kategorii juniora młodszego podczas rozgrywanych na strzelnicy Zawiszy Bydgoszcz Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniora Młodszego. W zawodach tych brali udział strzelcy naszego Liceum.

Zawodnicy godnie reprezentowali naszą szkołę zdobywając na tych zawodach kilka medali.

Marta Cichowicz (3dp) wywalczyła złoty medal w konkurencji karabin pneumatyczny 50 strzałów juniorek młodszych z rewelacyjnym wynikiem 519,7 pkt. Jest to wynik tylko o 0,6 pkt. gorzej od rekordu Polski. W tej samej konkurencji 8 lokatę wywalczyła Magdalena Steltmann, a na 9 miejscu sklasyfikowano Magdalenę Bochat. Wszystkie dziewczęta strzeliły rekordy życiowe.

 

Kolejny medal w konkurencji olimpijskiej wywalczyła Magdalena Steltmann. Po wspaniałej walce wywalczyła srebrny medal z wynikiem 852 pkt. w konkurencji karabin 3 postawy (Ksp 3x30), ustępując miejsca tylko nowej rekordzistce Polski Maji Gawendzie (Piast Bieruń) 872 pkt. W tej konkurencji 6 miejsce zdobyła Marta Cichowicz, a 11 lokatę uzyskała Wiktoria Mrowczyńska.

 

Marta Cichowicz po dwóch udanych startach popisała się kolejnym fantastycznym strzelaniem i wraz z kolegą klubowym Jakubem Kowalskim wywalczyła złoty medal w konkurencji karabin pneumatyczny MIX (Kpn MIX). Udanie startowała również Magda Steltmann z kolega klubowym Mateuszem Łepakiem, którzy ostatecznie zajęli czwartą pozycję, a w pierwszej części kwalifikacji ustanowili rekord Polski z wynikiem 615,2 pkt.

 

Magda Steltmann potwierdziła swoja wysoka dyspozycję dokładając 4 miejsce  w konkurencji karabin sportowy 60l (Ksp 60l) z wynikiem 610,6 przegrywając brązowy medal tylko 0,2 pkt. W tej konkurencji 9 miejsce wywalczyła Wiktoria Mrówczyńska z wynikiem 600,5.

 

Udane starty odnotował rodzynek w tej grupie Przemysław Blaś, który  najkrócej trenuje. W konkurencji Ksp 60l wywalczył 5 miejsce z wynikiem 606,7 pkt (rekord życiowy). W konkurencji Kpn 50 strzałów zajął 11 miejsce i 16 lokatę w konkurencji Ksp 3x30.

Gratulujemy wszystkim strzelcom i trenerowi.

BRAWO, BRAWO, BRAWO!!!