Udział w Turnieju "Dlaczego tak? O chemii, biologii, fizyce i matematyce w praktyce."

Turniej "Dlaczego tak? O chemii, biologii, fizyce i matematyce w praktyce." został zorganizowany przez Gimnazjum nr 16 w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych.

22 maja odbył się I etap turnieju, w którym wziął udział zespół uczniowski Zespołu Szkół nr 9 w składzie: Dominika Sikorska, Marta Janowiak, Adam Gawryś (uczniowie klasy 2bg).

Ich zadaniem było rozwiązanie testu zawierającego pytania z chemii, biologii, fizyki i matematyki.

II etap turnieju odbył się 28 maja. W drużynie nastapiła mała zmiana - Adama zastąpiła Agata Dreżewska. Ta część konkursu miała pokazać, jak uczniowie radzą sobie z przedmiotami przyrodniczymi w praktyce. Uczniowie musieli wykonać doświadczenia z chemii, biologii i fizyki.

Rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego odbył się pokaz doświadczeń chemicznych, miało miejsce 12 czerwca w Gimnazjum nr 16.

- Z częścią praktyczną poradziłyśmy sobie bardzo dobrze. Podczas wykonywania zadan panowała bardzo miła atmosfera. Chociaż nie zajęłyśmy żadnego miejsca, to jesteśmy bardzo zadowolone z tego, że mogłyśmy spróbowac swoich sił - powiedziały uczestniczki po zakończeniu turnieju.

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą rozwijać swoje zainteresowanie przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi!