Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Nadeszła dla wielu uczniów upragniona chwila rozstania się ze szkołą na okres wakacji. Welu powróci do szkoły 3 września, ale nie wszyscy, bo w piątek również przyszło nam pożegnać uczniów klas III gimnazjum. Był to dla nich i wychowawców moment szczególny, gdyż oto ostatni już raz wręczono uczniom świadectwa w murach naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że wszyscy, Drodzy Absolwenci Gimnazjum nr 52, zapamiętacie dobrze naszą szkołę na zawsze, choć nie raz było tak, jakbyście chcieli, a wichry losu rzucały Was to na mieliznę, to na głęboką wodę. Najważniejsze, że Wy z uporem dążyliście do postawionych sobie celów. Piątkowa chwila, choć zamyka pewien rozdział Waszego życia, nie jest jego końcem.

Podsumowując, chciałbym tutaj przypomnieć słowa Winstona Churchilla: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”. Trzymając się powyższych słów, wchodząc w nowy etap swojego życia, wspomnijcie czasami Gimnazjum nr 52 i przyjdźcie nas odwiedzić. Drzwi naszej szkoły są dla Was drodzy Absolwenci i obecni uczniowie zawsze otwarte...!

Do zobaczenia 3 września 2018 roku! Wypoczywajcie radośnie, ale roztropnie!

/M. Budzyński/