VIII edycja konkursu "Kwiatów nie podawaj dłońmi, lecz sercem..." za nami

„Nie przystawaj dla zbierania kwiatów, by je zachować,

ale idź naprzód, a kwiaty będą ciągle kwitnąć na Twojej drodze.”

Rabindranath Tagore

5 czerwca 2014r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 9 w Bydgoszczy odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu pod wspólnym tytułem

"Kwiatów nie podawaj dłońmi, lecz sercem..."

W tym roku  zaproponowaliśmy uczestnikom trzy kategorie konkursowe:

•  Konkursu literackiego „Strofy o kwiatach”

Uczniowie ze szkół podstawowych przygotowali utwór poetycki, w którym pojawił się wyraz kwiat lub jego nazwa.

LAUREATEM KONKURSU ZOSTAŁA  Julia Kluszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Bydgoszczy.

• Konkursu multimedialny „Ogród pełen kwiatów zainspirowany poezją”

Uczniowie ze szkół podstawowych przygotowali prezentację multimedialną w programie PowerPoint. Utwory liryczne  stały się inspiracją do zaprezentowania różnorodnych informacji o kwiatach. Komisja konkursowa doceniała niebanalne i kreatywne podejście do tematu.

LAUREATKA KONKURSU ZOSTAŁA Karolina Kowalska ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Bydgoszczy.

• Konkursu artystyczny „Kwiatowe arcydzieła”

Uczniowie ze szkół gimnazjalnych przygotowali prac w dowolnej formie artystycznej - płaszczyznowej (malarstwo, rysunek, grafika, papieroplastyka, rękodzieło) przedstawiającą kwiat lub kwiaty. Komisja konkursowa zwracała uwagę na estetykę wykonania, dobór materiału, oryginalność pracy. Nagrodzone prace uczniów zostały zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej.

LAUREATEM KONKURSU ZOSTAŁ Wojciech Brzyski z Gimnazjum nr 3 w Bydgoszczy.

Organizatorzy konkursu: p. Anna Połońska i p. Anna Banachowicz