Wymiana międzynarodowa - dzień drugi!

Moin.Moin.W poniedziałek zostaliśmy przywitani przez dyrektora szkoły p.Christiana Stöver. Powitanie przebiegło w serdecznej  atmosferze. Następnie uczestniczyliśmy w wybranych lekcjach. Jedną z ciekawszych była lekcja muzyki. Niezwykłe wrażenie zrobiło na nas wyposażenie sali muzycznej, a w szczególności ściana z ogromną ilością gitar. Lekcje w Niemczech prowadzone są w sposób tradycyjny. Nie ma dziennika elektronicznego, a nauczyciele korzystają z tablicy i kolorowej kredy. Tak było np.na lekcji biologii, na której pani omawiała budowę liścia. Uczniowie  z Niemiec pracowali aktywnie, zgłaszali się i chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez nauczyciela. Wieczorem spotkaliśmy się w szkole na wspólnej kolacji, którą przygotowaliśmy  z naszymi partnerami z Niemiec. Było smacznie i zdrowo.

 

 Zobacz: https://www.magisto.com/int/video/IQ4GZwlQAzogXUdgCzE?l=vsm&o=a&c=w

/Reporterki wymiany: Zuzanna Kaźmierczak i Zuzanna Wojtarowicz/