„Gdy wolności nadszedł czas …”

 

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 9 listopada 2023 r.  w naszej szkole został zaprezentowany montaż muzyczno-poetycki. W pięknych i wzruszających słowach wierszy uczniowie ukazali długą i trudną drogę  pokoleń Polaków do odzyskania niepodległej Ojczyzny. Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy, pod batutą zastępcy dowódcy  Kapelmistrza  ppor. Michała  Sowy z paletą pieśni patriotycznych od czasów zaborów, powstań narodowych do Wielkiej Wojny.

Upamiętniono, czym dla walczących z takim poświęceniem pokoleń, były najważniejsze wartości jak HONOR, BÓG i OJCZYZNA.

Z pewnością ta żywa lekcja historii  zapadnie w pamięci  naszych uczniów oraz zaproszonych gości ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Bydgoszczy.

                                                                                                                                Nauczyciele historii