Finał Ligi Młodzieżowej dzień 2- ostatni mecz grupowy.

Po dwóch zwycięstwach w grupie, drużyny rywalizujące w pistolecie pneumatycznym i karabinie pneumatycznym Zawiszy Bydgoszcz przystępowały do ostatniego mecz w grupie, który decydował o tym o jakie medale będą się mierzyć w dniu jutrzejszym.

W rywalizacji pistoletu walczyły niepokonane do tej pory ekipy Dworu Grunwaldzkiego Poznań i Zawiszy, a w karabinie w takiej samej sytuacji ekipy Kalibra Białystok i Zawiszy.

W pistolecie lepiej rozpoczął Dwór Grunwaldzki wygrywając 1 serię 4:2. Takim samym wynikiem zakończyła się 2 seria strzelań. W trzeciej serii zanotowaliśmy remis 3:3 i o wszystkim decydowała ostatnia seria. A w niej bydgoszczanie wygrali tylko 4:2 i przegrali mecz 13 do 11. W zespole Zawiszy występowali Wojciech Kozikowski (1) punktów 0 ale miał najtrudniejszego rywala, na 2 pozycji Helena Włazik (2G) – 3 punkty i na 3 pozycji najmłodsza Oliwia Szopik punktów 8.

Bardzo dużo emocji przyniósł mecz Kalibra Białystok z Zawiszą Bydgoszcz w karabinie pneumatycznym. Zawodnicy strzelali na bardzo wysokim poziomie gdzie zanotowaliśmy aż 5 maksów czyli wyników 100/100. 4 po stronie bydgoszczan i jeden Kalibra. Pierwszą serię podopieczni trenera Graduszewskiego wygrali 6:0 ale Martyna Przybyłowska (3F) która na pozycji 1 rywalizowała z Michałem Januszewski wygrała 98 do 97. Z kolei Kamila Lutowska (2G) i Adrian Augustynowicz rywalizujący odpowiednio na 2 i 3 pozycji zanotowali serię po 96 punktów i również zdobyli komplet dużych punktów. Kolejna seria i niemal idealne strzelanie zawodników z grodu nad Brdą. Dwie 100 w wykonaniu Kamili i Adriana oraz 99 Martyny daje 5 punktów, a 1 punkt po remisie z Martyną zdobywa Michał Januszewski. Dodajmy, że zawodniczki Kalibra rywalizujące na pozycjach 2 i 3 strzelają również bardzo dobre serie odpowiednio 98 Weronika Puchalska i 97 Klaudia Dederko.  Po dwóch seriach Zawisza prowadzi 11:1. W trzeciej serii Martyna pozazdrościła wyniku kolegom również strzeliła 100 i jednym punktem pokonała Michała (99), zdobywając 2 duże punkty. Natomiast Kamila i Adrian notują serie po 99 i również zdobywają komplet punktów. Po trzeciej serii wiedzieliśmy że bydgoszczanie wygrają ten mecz. Ale w 4 serii klasę również pokazał zespół Kalibra Białystok Michał wygrywa rywalizację z Martyną 99:98 i zdobywa 2 duże punkty, a Weronika Puchalska remisuje z Kamilą Lutowską na maksymalnym poziomie 100 do 100. Z kolei Adrian strzelając ostatnią serię 98 zdobywa 2 duże punkty w rywalizacji z Klaudią. Ostateczny wynik meczu 20 do 4 dla Zawiszy, ale rywalizacja stała na najwyższym poziomie.

Jutro mecze o brąz w pistolecie Zawisza Bydgoszcz kontra Śląsk Wrocław i o złoto Dwór Grunwaldzki kontra Kaliber Białystok, a w karabinie o złoto walczyć będą bydgoszczanie ze Śląskiem Wrocław, a o brąz Gwardia Zielona Góra z Kalibrem Białystok.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom.