Monika Fedusio została najlepszą siatkarką sezonu 2022/2023!

Absolwentka naszej szkoły, Monika Fedusio została najlepszą siatkarką sezonu 2022/2023 w kraju! Wyróżnienie odebrała podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki, która odbyła się we wtorek w Warszawie.

 

Nagrodę odebrała z rąk dwukrotnej Mistrzyni Europy w siatkówce Doroty Świeniewicz. Najlepsza siatkarka sezonu 2022/2023 dla portalu polsatsport.pl powiedziała, że ,,docenienie samej siebie nigdy nie należało do najłatwiejszych. Myślę, że dużą robotę wykonali ludzie, którzy są wokół mnie. Wspierają to, co robię. Naprawdę są dla mnie nieocenieni i myślę, że takie wyróżnienie pcha do przodu. Szczerze nie chciałam się zwalniać z treningu, żeby odebrać tę nagrodę, bo trening po prostu jest dla mnie ważniejszy. Jutro gramy mecz towarzyski i z tyłu głowy miałam myśl, że to chyba nie jest odpowiedni moment na wyjazd, ale finalnie było warto. Takie wydarzenie zapamiętam na bardzo długo”.

 

Monika Fedusio wraz ze swoim obecnym zespołem Grot Budowlanymi Łódź sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski. Przypomnijmy, że w Bydgoszczy Monika Fedusio grała przez trzy sezony i była kluczową zawodniczką drużyny (2017-2020). Ponadto, jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski (np. udział w ME w 2021, czy w MŚ w 2022 roku).

 

Monice serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym sportowym rozwoju!

 

 

Źródło zdjęć:  materiały Polskiej Ligi Siatkówki