Czar studniówkowej nocy

Jak to zawżdy bywało, takoż i Roku Pańskiego 2022

najprzedniejsi Żakowie XI Liceum Ogólnokształcącego 

im. Bydgoskich Olimpijczyków Mistrzostwa Sportowego

Bal Studniówkowy wyprawili dnia 7 stycznia w sali balowej "Niebieskie Migdały"

Hotelu Best Inn w Bydgoszczy.

 

Zacni Goście, poddając zaproszenie łaskawej atencji, uświetnili uroczystość swą obecnością, a wesołe pląsy, takoż i smakowite jadła, radowały biesiadników!

 

Czyż powyższe słowa nie oddają tego, co się działo...? I owszem! W końcu nadszedł ten moment długo przez wszystkich wyczekiwany, gdyż zabawa była wyjątkowa, bo pojawili się wspaniali nasi tegoroczni maturzyści wraz z nauczycielami, trenerami i zaproszonymi gośćmi. Już od pierwszego utworu, pojawiło się mnóstwo zaangażowanych w taniec uczniów i nauczycieli. Pan Piotr Walczak poprowadził taniec belgijki, a p. Beata Paprocka czuwała nad wszystkim.

Tegoroczni maturzyści są ostatnim rocznikiem uczniów, którzy przeżyli gimnazjum. Czas ich nauli był wyjątkowo trudny i obfitował w zawirowania. Musieli się zmierzyć nie tylko z nauką, treningami, szkolnymi i nastoletnimi problemami, ale przede wszystkim z nową pandemiczną rzeczywistością. Dlatego też wyrazem wdzięczności dla dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i trenerów oraz rodziców, za ten wyjątkowy trud były bukiety kwiatów.

W XI LOMS zawsze uczono młodzież szanować tradycje i obyczaje, by więc stało się zadość bal studniówkowy rozpoczął się od dostojnego staropolskiego poloneza, do którego młodzież przygotowywała się przy ogromnym zaangażowaniu p. Piotra Walczaka. Podsumowaniem była małą niespodzianka e postaci dodatkowego tańca: "Belgijki", do którego zachęcono większość uczestników studniówkowego balu 

"Czar studniówkowej nocy..." niech pozostanie na długo w pamięci! By rozpalić na nowo emocje i wrócić myślami do tej nocy, zachęcam do obejrzenia materiału filmowego.  

/M.Budzyński/

https://youtu.be/42r9f3JxVzQ

https://youtu.be/EA2c4GkE7dQ