Gramy Fair - Nie dla dopingu w sporcie!

W czwartek, 16.01.2020 roku uczniowie drugich klas wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym z przedstawicielem Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Celem prelekcji było poszerzanie wiedzy dotyczącej zjawiska dopingu w sporcie wśród młodzieży, która w szczególny sposób narażona jest na problem dopingu oraz na stosowanie suplementów diety bez wymaganej wiedzy i kontroli.

W trakcie spotkania nasi uczniowie dowiedzieli się czym jest doping, poznali najczęstsze powody stosowania niedozwolonych metod i substancji. Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudził temat kryteriów decydujących o wyborze sportowca do kontroli, jak i sama procedura kontroli antydopingowej. Bardzo ważnym krokiem z edukatorem z POLADY było unaocznienie niepożądanych efektów korzystania ze środków dopingujących.

Spotkanie było dla uczniów doskonałą lekcją na zbudowanie świadomości w zakresie dążenie do sportu wolnego od dopingu, a także promowanie zdrowej aktywności fizycznej.

/M. Minda/