Światowy Tydzień Mózgu

Nasza Szkoła ponownie zaangażowała się w obchody z okazji Światowego Tygodnia Mózgu! Celem tego Święta jest  popularyzacja wiedzy o mózgu i jego działaniu.

Tegoroczny Światowy Tydzień Mózgu obchodzony był od 13 do 17 marca.

 

W tym roku Tydzień Mózgu bardzo mocno związany był z dietetyką i odżywianiem naszego organizmu, w związku z tym, w szkole pojawiły się plakaty i plansze informacyjne dotyczące tego jak dbać o nasz mózg, jakie produkty i dieta jest najlepsza dla mózgu, a także suplementacji i odżywkach sportowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się tablice ukazujące zawartość cukru w popularnych produktach spożywczych. Nad opieką merytoryczną czuwała p. A. Geppert nauczycielka biologii, która zaangażowała do projektu uczniów z klasy 1E i 2E.

 

Ponadto uczniowie klas pierwszych zwiększyli swoją świadomość dotyczącą  tego, że jedzenie warunkuje pracę mózgu, samopoczucie i zdrowie psychiczne biorąc udział w emisji filmu dokumentalnego ,,Zdrowa dieta - zdrowy mózg” oraz dyskusji po filmie poszukując odpowiedzi na pytanie: ,,Czym zatem żywić nasz mózg, by dobrze służył nam przez całe życie?”

 

Punktem kulminacyjnym obchodów było spotkanie z Panią dietetyk Karoliną Plichą, która wygłosiła prelekcję na temat: ,,Zdrowe odżywianie w sporcie”. W trakcie spotkanie uczniowie mogli poznać podstawowe zasady dotyczące optymalnego jedzenia u osób aktywnych sportowo, poznali jaką rolę w naszym organizmie odgrywają białka, tłuszcze i węglowodany. Dodatkowo Pani dietetyk zaproponowała zdrowe zamienniki niezdrowego jedzenia, czyli takie produkty które również dostępne są w popularnych sklepach i marketach.

 

Światowy Tydzień Mózgu jest coroczną akcją edukacyjną, mającą na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat postępów w badaniach nad mózgiem.

W Polsce konferencje z cyklu TYDZIEŃ MÓZGU organizowane są od 1999 roku z inicjatywy Polskiego Towarzystwo Badań Układu Nerwowego i Europejskiej Fundacji na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu EDAB.

/M.Minda/