Lekkoatletyka

W naszej szkole uczą się zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz Stowarzyszenie Lekkoatletyczne:

https://zawisza.bydgoszcz.pl/patryk-sieradzki-halowym-mistrzem-polski/

 

Sezon 2022

21.03 powitaliśmy wiosnę podczas biegu przełajowego "Ekonomik biega z naturą ".

Nasi lekkoatleci zajęli:

W kategorii dziewczat:
2 miejsce - Majka Milak
3 miejsce - Ania Ostrowska
W kategorii chłopców:
1 miejsce - Kamil Cichowski
2 miejsce - Filip Kabata.
   

 

 
 
 

 

Sezon 2021

trenerzy: Jacek Lewandowski, Agata Syrocka
28.07.2021 - 30.07.2021, 53. PZLA Mistrzostwa Polski U18

4 miejsce - Piotr Rozmiarek skok o tyczce --> klasa II A

 

04.09.2021, Mistrzostwa Woj. Kujawsko-Pomorskiego U16 2021

1 miejsce

  • Kamil Cichowski, 1000m --> klasa I A
  • Mateusz Śmiertka 600m --> klasa I A
  • Derrick Kporhotor 100m --> klasa I A
  • Sztafeta 4x100m M (Kacper Piasecki, Wiktor  Łysko, Derrick Kporhotor) --> klasa I A
  • Gracjan Kluszczyński rzut młotem 5kg
  • Piotr Rozmiarek, skok o tyczce --> klasa II A

2 miejsce

  • Natalia Jordanowska 600m
  • Lamberska 1000m
  • Sztafeta 4x100m M (Nicolas Witkowski )

3 miejsce

  • Oliwia Burza 600m
  • Wiktor Łysko 100m

4 miejsce

  • Sztafeta 4x100m K--> 4 miejsce (Julia Kelm)

5 miejsce - Mikołaj Buliński rzut oszczepem --> klasa II A

6 miejsce - Kacper Piasecki 100m

7 miejsce - Oliwia Burza, 600m

 

12.09.2021, Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 2021 (KPO-POM)

1 miejsce

  • Derrick Kporhotor 100m --> klasa I A
  • Kamil Cichowski 2000m --> klasa I A
  • Gracjan Kluszczyński rzut młotem 5kg --> klasa I A
  • Sztafeta 4x100m M (Derrick Kporhotor, Wiktor Łysko, Kacper Piasecki) --> klasa I A

2 miejsce

  • Mateusz Śmiertka 1000m przeszkody --> klasa I A
  • Sztafeta 4x100m M 2 miejsce (Nicolas Witkowski) --> klasa I A

5 miejsce - Wiktor Łysko, 100m --> klasa I A

6 miejce - Mikołaj Buliński rzut oszczepem --> klasa II A

7 miejsce - Kacper Piasecki, 100m --> klasa I A

 

25.09.2021 - 26.09.2021, PZLA Mistrzostwa Polski U16 2021. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

2 miejsce

  • Gracjan Kluszczyński rzut młotem 5kg --> klasa I A

3 miejsce

  • Mateusz Śmiertka 1000m przeszkody --> klasa I A
  • Jelizawieta KALINICZENKO skok o tyczce --> klasa I A

5 miejsce

  • Anastasiia KOSTYRKO skok o tyczce --> klasa I A
28.09.2021 Biegi sztafetowe im. Teresy Ciepły

Zawody miedzyszkolne + wojewódzkie

1 miejsce + 1 miejsce

  1. Sztafeta 4x100m K (*Liwia Deja *Wiktoria Krawiec *Majka Milak * Anna Ostrowska)
  2. Szfateta 4x100m M (*Derrick Kporhotor *Wiktor Łysko *Kacper Piasecki *Filip Malendowicz)
  3. 4x400m K (*Alicja Oksanicz *Wiktoria Krawiec *Majka Milak *Anna Ostrowska  *Paulina Ziółkowska)
  4. 4x400m M (*Filip Malendowicz *Jan Walendziak *Filip Kabata *Maciej Stosik)

 

06.10.2021 Międzyszkolne Sztafetowe Biegi Przełajowe

Sztafeta 6x800m K --> 2 miejsce

(*Wiktoria Krawiec *Majka Milak *Anna Ostrowska *Alicja Oksanicz  *Paulina Ziółkowska *Oliwia Burza *Wiktoria Lamberska)

 

Sztafeta 6x1000m M --> 2 miejsce

(*Walendziak Jan *Kamil Cichowski *Maciej Stosik *Mateusz Śmiertka *Filip Kabata *Mikołaj Wysocki)

 

19.10.2021 Wojewódzkie Szfafetowe Biegi Przełajowe

Sztafeta 6x1000m M --> 1 miejsce  

(*Walendziak Jan  *Kamil Cichowski *Maciej Stosik *Mateusz Śmiertka *Filip Kabata *Mikołaj Wysocki)

 

26.10.2021 Ogólnopolski Finał Sztafetowych Biegów Przełajowych SZS

Sztafeta 6x1000m M --> 7 miejsce  

(*Filip Kabata *Oskar Tomaszewski *Maciej Stosik *Matuesz Śmiertka *Mikołaj Wysocki)

 

20.11.2021, Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych 2021 (KPO-POM)

2 miejsce - Mateusz Śmiertka 2000m --> klasa I A

3 miejsce  - Kamil Cichowski 3000m --> klasa I A

 

 

Sezon 2020

  • 74. PZLA Mistrzostwa Polski U20 11-13.09.2020 Radom

     - 1. miejsceTuleja Jakub 3000m 8.28.88

     - 2. miejsceBanach Patrycja kula 13.90

     - 3. miejsceKlaudiusz Wojciechowski 2000m prz 6.03.85

     - 3. miejsce sztafeta 4x400m  - Trzósło Adrian, Żygowski Damian 3.19.73

 

  • 3 PZLA Mistrzostwa Polski w sztafetach 3-4.10.2020 Łódź

    - 3. miejsce sztafeta 4x200K 1.43.46 -  Ciurkot Noemi, Forc Wiktoria

    - 3.miejcse sztafeta 4x200M 1.28.93 - Grzegrzółka Jakub, Trzósło Adrian

 

  • Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 14-16.02.2020    

 

2m Małkowska Dominika 60m 7.55

 

2m Malendowicz Filip 200m 22.74

 

1m Małkowska Dominika 200m 24.37

 

2m Wojciechowski Klaudiusz 3000m 8.45.42

 

2m Banach Patrycja kula 12.89

 

1m Sztafeta 4x400 mix Trzósło Adrian , Forc Wiktoria 3.36.92

 

 

 

Sezon 2019

  • Sztafetowe bigi przełajowe -miejskie kobiet i mężczyzn 2.10.2019
    kobiety 1 miejsce

    Ziółkowska, Ostrowska, Pawlak, Krawiec, Stypczyńska, Justa,Drobczyńska, Mazurowska, Forc, Małkowska

    mężczyźni 1 miejsce

    Zakrzewski, Soldat, Malendowicz, Wojciechowski, Stosik, Żygowski, Kabata, Drozdalski, Pyszka, Tuleja

 

    

 

  • PZLA Mistrzostwa Polski U 16 /mały memoriał J. Kusocińskiego/ - Tarnów 21-22.09.2019r.

                     Hubert Selerzyński 2 miejsce 200m ppł oraz 2 miejsce 110m ppł.

   

 

  • Finał PZLA Mistrzostwa Polski 15.09.2019r. Radom

                      1 miejsce 

  • 15 Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 20-28.07.2019r. Baku

    reprezentowała nas Dominika Małkowska w sztafecie szwedzkiej i na 200m

 /Dominika Małkowska/

  • 25 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży /Mistrzostwa Polski U 18 - 10-12.07.2019r. Poznań

    1 miejsce  - Dominika Małkowska 200m

 /Dominika Małkowska/

 

            1 miejsce - Patrycja Banach pchnięcie kulą

 /Patrycja Banach/

 

           1 miejsce - sztafeta 4x100m - Małkowska Dominika, Ciurkot Noemi

 

 

           2 miejsce - Wiktoria Forc 400m

 /Wiktoria Forc/

 

           3 miejsce - Dominika Małkowska 100m

 /Dominika Małkowska/

 

  • 73 Mistrzostwa Polski U 20 - 3-5.07.2019r. Racibórz

    1 miejsce  - sztafeta 4x400m M  - Trzósło Adrian, Żygowski Damian

 

  • PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach -  8-9.06.2019r. Kraków

    I miejsce - sztafeta 4x400mix - Forc Wiktoria

   

 

  • PZLA Mistrzostwa Polski w Sztafetach -  8-9.06.2019r. Kraków

    I miejsce - sztafeta 4x200m M-  Żygowski Damian, Trzósło Adrian

 

 

  • W Toruniu 8-10.02.2019 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii U 18 i U 20. Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujace osiągnięcia sportowe: 

1. miejsce - Dominika Małkowska (7.66 na 60metrów) 

2. miejsce - Wiśniewski Gracjan (205cm wzwyż)

2. miejsce - Banach Patrycja (13.47 pchnięcie kulą)

   

 

 

Sezon 2017

 

  • Lekkoatletyka – zawodnicy trenera Jacka Lewandowskiego - klasa 2 A
Nr
Zawodnik
Osiągnięcia z okresu  1.07.2017 do 31.08.2017

1.

Kończal Wiktoria

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 12m 100m i 200m

1 m BOM

2.

Musielewicz Zofia

1 m BOM

3.

Tupalska Aleksandra

1 m BOM

4.

Bartoszek Jakub

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Im rzut młotem

1 m BOM

5.

Kowalski Bartosz

1 m BOM

    • Lekkoatletyka– zawodnicy trenera Jacka Lewandowskiego - klasa 3 A
    Nr
    Zawodnik
    Osiągnięcia z okresu 1.07.2017 do 31.08.2017

    1.

    Brożek Kinga

    Mistrzostwa Polski Juniorów – 24m 100m, 20m skok w dal

    Im BOM

    2.

    Forc Kamila

    Im BOM

    3

    Paczyńska Weronika

    Mistrzostwa Polski Juniorów 13 m

    Im BOM

    4.

    Pluschke Anna

    Mistrzostwa Polski juniorów 10m 100m

    9m 200m

    Im BOM

    5.

    Sułek Adrianna

    Mistrzostwa Europy

    7m 7-bój Rekord Polski, Mistrzostwa Polski juniorów Im skok w dal i 7 bój

    Im BOM

    6.

    Biskup Marcin

    Mistrzostwa Polski Juniorów 5m

    Im BOM

    7.

    Grobelny Jakub

    Mistrzostwa Polski juniorów 8m 4x 100m

    Im BOM

    8.

    Ligman Michał

    Mistrzostwa Polski juniorów 8m 4 x 100m

    Im BOM

        • 4 czerwca podczas Mistrzostw Polski w Krakowie Adrianna Sułek (klasa 2A XI LOMS, zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) ustanowiła  rekord Polski U20 w siedmioboju i wynikiem 5687 wypełniła wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy, które odbędą się w połowie lipca  we włoskim Grosseto.
          • Wyniki Ady w poszczególnych konkurencjach:

         

        • 100m pł – 14.02
        • Skok wzwyż – 179 RŻ
        • Kula -  12.05
        • 200m – 24.37 RŻ
        • Skok w dal – 5.58
        • Oszczep – 38.63
        • 800m – 2:23.61

         Trenerem Adrianny Sułek jest Wiesław Czapiewski.    

         

         

         

         

         

        Sezon 2016

        • 12-14.02.2016r. odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w LA. Nasi zawodnicy zdobyli następujące miejsca:
          • Sułek Adrianna - 2 miejsce (w 5-boju 3917 pkt)
          • Biskup Marcin - 2 miejsce (2000m 5.30.80)
          • Pluschke Anna - 4 miejsce (60m 7.84)
          • Sieradzki Mateusz - 7 miejsce (400m 49.57)
          • Włódarski Maciej - 5 miejsce (tyczka 4.30)
          • Jędraszek Oskar - 7 miejsce (60m ppł 8.28)

          

        Marcin Biskup                                                                               Mateusz Sieradzki

         

        Sezon 2015

        • Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce 13-15.02.2015r.

        - Zuzanna Kaniecka w biegu na 200m (z czasem 25.14) zajęła II miejsce,

        - Helena Dalke na dystansie 400m (z czasem 57.78) zajęła I miejsce,

        - Patryk Radwański na dystansie 1500m (z czasem 4.01.23) zajął I miejsce.

        • Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w wielobojach 6-7.06.2015 - Kraków

        - 1.miejsce - Maciej Włódarski - Dziesiębiobój (6651pkt)

        • Mistrzostwa Polski Juniorów 28-30.06.2015r. - Biała Podlaska

        - 1.miejsce - Helena Dalke 400m ppł 58.65s

        - 2.miejsce - sztafeta 4x100M - Nitka Dawid

        - 3.miejsce - sztafeta 4x400K - Zezula, Żlińska, Dalke, Wasiluk

        - 3.miejsce - sztafeta 4x100K - Żelińska, Zezula, Grzegorek

        - 3.miejsce - Adrian Muszyński - rzut młotem 64.85m 23

        • Mistrzostwa Europy Juniorów 16-19.07.2015r. - Eskilstuna/SWE/

        - 2.miejsce - Zuzanna Kaniecka - sztafeta 4x100K

        • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 5-7.08.2015r. - Łódź

        - 1.miejsce - Radecka Sandra - rzut oszczepem 50.32m

         

        Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

         

         

           

        Lekkoatletyka (także lekka atletyka) – jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnym ruchu.

        Podstawowe konkurencje lekkoatletyczne: biegi, skoki, rzuty i chód mają swój początek w zachowaniach pradawnych ludzi. Były one w naturalny sposób uprawiane i trenowane przez człowieka, który musiał biegać, skakać przez przeszkody terenowe oraz rzucać oszczepem czy kamieniem. Z biegiem lat, dla rozrywki, człowiek zaczął stosować różne formy rywalizacji i wtedy obok sportów walki pojawiły się konkurencje lekkoatletyczne.

         

        Starożytni Grecy podczas swoich igrzysk wprowadzili konkurencje rzutu dyskiem i biegi na krótkim dystansie, nieco później skok w dal z miejsca.  Bieg maratoński jest konkurencją olimpijską od czasów pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, wprowadzono ją dla upamiętnienia wyczynu Filippidesa, który po zwycięstwie Greków nad Persami w bitwie pod Maratonem pobiegł do Aten zanieść tę nowinę.

        Konkurencje lekkoatletyczne

         

        Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekkoatletyka

        Zdjęcia: arch. uczniów ZS9