Ślubowanie klas pierwszych XI LO Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy
 
To już tradycja naszej szkoły, że w towarzystwie naszych absolwentów, a jednocześnie bydgoskich olimpijczyków: p. Mariki Popowicz - Drapała i p. Pawła Wojciechowskiego, uczniowie klas pierwszych w dniu 27 października 2017 roku, zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy. Tegoroczną uroczystość poprowadziły uczennice klasy 3A. Przewodniczący klas pierwszych złożyli ślubowanie w imieniu swoim i pozostałych uczniów.
Ślubowali na sztandar szkoły, że staną się godnymi jej tradycji, że będą sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz szanować symbolikę i tradycje szkoły. Punktem kulminacyjnym ślubowanie stało się odśpiewanie Hymnu Szkoły.
Po oficjalnej części uroczystości klasy pierwsze musiały jeszcze wykazać się wiedzą olimpijską, podczas przygotowanego specjalnie na tę okazję konkursu. Rywalizowały zespoły składające się z trzech osób i muszę przyznać, że miejscami emocje sięgały zenitu. 
Zaproszeni goście oraz społeczność naszej szkoły mogła również zobaczyć prezentację składającą się z dwuminutowych filmów przedstawiających poszczególne klasy pierwsze. Zdjęcia i materiały filmowe zostały zebrane przez p. Marcina Budzyńskiego dzięki ogromnemu zaangażowaniu ze strony uczniów.
 
Całość uroczystości uświetniły utwory muzyczne wykonane przez uczennice klas gimnazjalnych: Annę Dąbrowską, Marcelinę Lewandowską oraz Zuzannę Kaźmierczak.
 
Zachęcam do obejrzenia fotoreportażu oraz prezentacji z tej uroczystości:
 
Z poważaniem: Marcin Budzyński