Jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia, młodzież naszej szkoły nie zawiodła!

W grudniu Szkolne Koło Misyjne prowadzone przez p. Beatę Paprocką miało "pełne ręce roboty". Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz podarunkom ze strony społeczności Zespołu Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków, nasza młodzież przygotowywała świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.

Wszystko zaczęło się od rozmowy przedstawicieli Szkolnego Koła Misyjnego z ks. Markiem Ristau - proboszczem parafii. 5 grudnia został zorganizowany kiermasz świąteczny, a pozyskane z niego fundusze posłużyły na zakup potrzebnych rzeczy. Udało się przygotować aż osiem "solidnych prezentów", które powstały również dzięki darom przynonoszonym przez młodzież i pracowników szkoły. W piątek p. Marcin Budzyński dostarczył paczki do parafii, które w imieniu ks. Proboszcza odebrał ks. Dariusz Dobbek CM.

Potrzebujący ludzie otrzymali nie tylko reczy materialne, ale również kartki świąteczne. Cieszymy się, że mogliśmy uszczęśliwić tych, którzy często samotnie spędzają świateczny czas.

Katecheci Zespołu Szkół nr 9