Jak wspólnie zbudować "Żywy Pomnik" świętego Papieża Polaka?

Wydaje się to z pozoru proste..., ale czy tak jest? XVII Dzień Papieski „Idźmy naprzód z nadzieją” obchodzony jest na terenie całej Polski, a także w naszej szkole oraz poza nią. By zbudować ten "Żywy Pomnik" św. Jana Pawła II, do budowy którego sam nas zachęcał, zaangażowała się przede wszystkim p. Beata Paprocka, która wraz z młodzieżą naszej szkoły przygotowoła dekorację do niezwykłej wystawy, która wywarła na młodzieży i pracownikach szkoły niesamowite wrażenie.

W niedzielę, 8.10.2017 roku, by wesprzeć „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które pomaga blisko 2500 gimnazjalistom, licealistom i studentom, jak co roku, młodzież z naszego gimnazjum kwestowała przed kościołem Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy, by zebrać fundusze na stypendia, a także przygotowała oprawę Mszy św. dla młodzieży.

Sama idea istnienia Fundacji opiera się na upamiętnieniu Pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz na formacji duchowej i wyrównywaniu szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości. Fundacja, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, została powołana do istnienia przez Konferencję Episkopatu Polski w roku 2000 jako pokłosie pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny w roku 1999.

Podsumowując, tegoroczny Dzień Papieski przyczynił się na pewno do położenia kolejnych "duchowych cegieł" w niezwykłej budowie,  jakim jest Żywy Pomnik św. Jana Pawła II.

Beata Paprocka i Marcin Budzyński