MARATON PISANIA LISTÓW

Akcja „Maraton pisania listów” odbyła się w naszej szkole w dniach od 10.12 do 15.12. 2019 r. Uczniowie i nauczyciele pisali w obronie praw  prześladowanych i więzionych osób. Napisaliśmy 217 listów w obronie Sary Mardini i Seana Binder, którzy zostali postawieni przed sądem za ratowanie ludzkiego życia. „W Grecji można pójść do więzienia za próbę ocalenia ludzkiego życia. To przydarzyło się ratownikom Sarze Mardini (24 lata) i Seánowi Binder (25 lat), którzy zgłosili się jako wolontariusze do organizacji działającej na wyspie Lesbos. Organizacja ta prowadzi akcje poszukiwawcze i ratunkowe na morzu. Sara i Seán pomagali ludziom, którzy, uciekając przed nadużyciami w swoich krajach, znaleźli się w niebezpieczeństwie na morzu. Jednak skończyli w więzieniu, oskarżeni o szpiegostwo, przemyt ludzi i przynależność do organizacji przestępczej.”  Mamy nadzieję, że władze Grecji wycofają wszystkie zarzuty przeciwko Sarze Mardini i Seánowi Binder.

Dziękujmy Wszystkim za udział i zaangażowanie. Następna akcja za rok.

Każdy z Was może wziąć udział w działaniach Amnesty International.

Anna Arbszajtis

Agnieszka Landowska