Mistrzowie sztafety 8x800m

27 kwietnia w Łodzi odbyły się finały międzynarodowe Vena Cross Festival 2014.

W niedzielnym biegu po ulicy Piotrkowskiej wzięli udział uczniowie z całej Polski oraz zaproszone sztafety z Niemiec, Węgier, Słowacji, Czech i Austrii.. Biegi sztafetowy odbywały się między placem Wolności a ul. Jaracza. Zawody Vena Cross 2014 były jednocześnie ogólnopolskim finałem w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każda sztafeta składała się z 8 zawodników, który musiał przebiec 800m ( 8 x 800m)

Reprezentujące XI LOMS drużyny (dziewczęta i chłopcy) w sztafecie 8x800 metrów zajęły I miejsca.

GRATULUJEMY!

Skład dziewcząt
Skład chłopców
  1. Zezula Wiktoria
  2. Dalke Helena
  3. Czyżewska Paulina
  4. Syrocka Agata
  5. Romel Patrycja
  6. Wasiluk Agata
  7. Kaniecka Zuzanna
  8. Żelińska Gabrysia

1. Tomaszewski Jakub
  2. Podlaski Tomasz
  3. Sieradzki Mateusz
  4. Polasik Artur
  5. Radwański Patryk
  6. Szala Wojciech
  7. Borkowski Mateusz
  8. Nitka Dawid

Rezerwowy  - Włodarski Maciej

Dziewczęta były  bezkonkurencyjne i zostawiły rywalki daleko za sobą. II miejsce zajęła szkoła Sportowa z Rzeszowa. Chłopcy do ostatnich metrów rywalizowali ze szkołą sportową z Rzeszowa, ale ostatecznie wygrali, jak to się mówi „rzutem na taśmę”.

Do zawodów uczniów przygotowywali trenerzy XI LOMS - Malwina Stefańska i Jacek Lewandowski, przy współpracy trenerów z SL WKS Zawisza Bydgoszcz.

Podczas zawodów opiekę nad zawodnikami sprawował nauczyciel wychowania fizycznego - mgr Piotr Walczak.