"Mleko dla Aleppo" - szkolna akcja pod patronatem Papieskiego Stowarzyszenia Kościołowi w potrzebie

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie rozpoczęło akcję

„Mleko dla Aleppo”,

która obejmie prawie 3 tys. dzieci z dotkniętej wojną w Syrii. Szacowany koszt programu to 20 tys. dolarów miesięcznie – 7 dolarów na jedno dziecko co miesiąc. Program ten obejmuje ok. 2,8 tys. dzieci.

By "dołożyć coś od siebie" i pomóc dzieciom w Syrii, społeczność Zespołu Szkół nr 9: nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie, dzięki ogromnemu zaangażowaniu p. Beaty Paprockiej oraz prowadzonego przez Nią Szkolnego Koła Misyjnego, zebrali ponad 600 zł. Wszystko to miało miejsce w "tłusty czwartek" - 23 lutego 2017 roku. Młodzież od samego rana przynosiła smakołyki: chruściki, pączki, babeczki, ciasta, które pózniej były rozprowadzane wśród uczniów i wszystkich, którzy pojawili się przy szkolnym stoisku. Dochód w tego ogromnego "daru serca" zostanie przesłany Papieskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Kościołowi w Potrzebie, które od wielu lata stara się zapewnić wsparcie materialne i duszpasterskie chrześcijanom prześladowanym na tle religijnym lub politycznym, a także uchodźcom, ofiarom wojen i klęsk żywiołowych.

Wszystkim, którzy zaangażowali się tę akcję, serdecznie dziękujemy i jak to nieraz się mówi: do następnego razu...

Katecheci Zespołu Szkół nr 9