Nie trzeba być św. Mikołajem by nieść dobro...

6 grudnia w naszej szkole odbyły się wyjątkowe akcje charytatywne na rzecz zaprzyjaźnionej szkoły w Jęczmieniszkach na Litwie oraz dla osób starszych. Inicjatorem tej akcji był Samorząd Szkolny, którego opiekunem jest z p. Beata Paprocka. To pierwsze kroki pozyskiwania funduszy na ten zacny cel, ponieważ akcja będzie trwała do Świąt Bożego Narodzenia.

Jednym z przykładów tego przedsięwzięcia była szkolna kawiarenka pachnąca wypiekami naszych uczniów i ich rodzin, zorganizowana na pierwszych piętrze naszej szkoły, ciesząca się jak zwykle sporym zainteresowaniem.

Szkolną tradycją jest także fakt, że p. Dyrektor Mirosław Chojecki, w towarzystwie zebranych uczniów naszej szkoły, w uroczysty sposób rozpoczyna okres oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia zapalając piękną, dużą i żywa choinkę stojącą przy wejściu do naszej szkoły, ubraną przez społeczność uczniowską XI LOMS. Pod nią pojawią się jeszcze prezenty dla rodaków mieszkających na Litwie oraz osób samotnych, które przygotują wraz z Samorządem Szkoły nasi uczniowie.

Przed nami jeszcze kilka dni szkoły, klasowe wigilie i będziemy sobie życzyć: Wesołych Świąt!

/M.Budzyński/