Plebiscyt Sportowiec Roku 2019 rozstrzygnięty!

8 stycznia odbyła się sportowa gala Gazety Pomorskiej, Expressu Bydgoskiego i Nowości Toruńskich, podczas której wyłoniono Sportowców Roku 2019.

Kapituła wybierała z dwudziestu kandydatów do tytułu sportowca roku, dwunastu kandydatów do tytułu trenera roku i dziesięciu drużyn. Doceniono najlepszych, najbardziej popularnych i lubianych.

Wśród  znaleźli się absolwenci XI LOMS!

Kategorie:
  • Sportowiec roku - kobiety - Helena Wiśniewska - absolwentka XI LOMS
  • Trener roku - Maciej Juhnke - trener kajakarzy CWZS Zawisza Bydgoszcz (uczniów XI LOMS)

• Drugie miejsce w kategorii Najlepszy Sportowiec minionego roku (tylko o punkt za wioślarzami!) zajęła znakomita lekkoatletka BKS Bydgoszcz, wicemistrzyni świata w sztafecie 4x400 metrów Iga Baumgart-Witan - absolwentka XI LOMS
  • Trzecie miejsce w kategorii Drużyna roku zdobyła Lotto Bydgostia.