"Rynna Jezior Byszewskich" - XXXI rajd pieszy po regionie kujawsko - pomorskim

To już kolejny tegoroczny rajd, w którym wzięli udział nie tylko uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, ale również młodzież z Gimnazjum nr 9 i 51, VII LO, Zespołu Szkół nr 15 i Szkoły Mundurowej. Pieszy szlak wiódł nas po obszarach chronionego krajobrazu Rynny Jezior Byszewskich, który położony jest na sandrze Brdy oraz wysoczyźnie morenowej Pojezierza Krajeńskiego.

Przeszliśmy przez Byszewo, gdzie po wejściu do kościołą, ks. Proboszcz opowiedział nam historię Byszewa oraz kościoła, który kryje w sobie wiele niezwykle drogocennych skarbów w znacznej mierze pochodzących z drugiej połowy XVIII wieku i reprezentujących styl rokoka.

Ostatnim punktem naszej wyprawy było centrum militarne w Krąpiewie, gdzie zwiedziliśmy tajny obiekt wojskowy 86092 - ogromny schron, który kiedyś był wyposażony w urządzenia techniczne, takie jak: śluzy, agregaty prądotwórcze oraz urządzenia radiowo-techniczne.

Tradycyjnie uczestnicy wycieczki byli zadowoleni, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach i filmie.

Agata Matuszczak, Marzena Szymielewicz i Marcin Budzyński

Zobacz te emocje: