Warsztaty UWAGA UMYSŁ

Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów pn. UWAGA UMYSŁ młodzież w wieku 13-18 lat oraz ich rodziców, mieszkańców Bydgoszczy.

Celem warsztatów jest trening wewnętrznych mechanizmów radzenia sobie ze stresem, z trudnymi emocjami i doświadczeniami. W bezpiecznej i kameralnej atmosferze będziemy poznawać sposoby na zachowanie wewnętrznego spokoju w obliczu trudnych emocji. Będziemy uczyć się jak otaczać się troską, akceptacją i uważnością. Z założenia trening oddziaływać będzie również na poprawę relacji z bliskimi, ale także na podniesienie jakości całego życia szkolnego / zawodowego oraz osobistego.

Podczas spotkań będziemy uczyć się

-  radzić sobie ze stresem i trudnymi emocjami 
-  nabierać dystansu do trudności, jakie stawia przed nami życie
-  patrzeć na trudności, zamiast patrzeć na świat przez pryzmat trudności
-  zauważać jak moje ciało reaguje na stres i trudne emocje
-  otaczać się troską, co również wpłynie pozytywnie na relacje z innymi ludźmi
-  odkrywać swoje mocne strony
-  określać własne wartości i życiowe cele
-  radzić sobie z barierami, które stoją na drodze do osiągnięcia marzeń
-  rozumieć nastolatka i jego potrzeby
-  wzajemnie zadbać o relację rodzić – dziecko

Spotkania oparte będą na praktyce uważności, technikach oddechowych, wizualizacyjnych oraz pracy z ciałem. Nowych umiejętności nabywać będziemy podczas mini wykładów, dyskusji, dzielenia się refleksjami w kameralnej grupie. Istotnym elementem programu będzie utrwalanie nowych umiejętności podczas indywidualnej pracy, poza zajęciami.

Podstawą teoretyczną programu UWAGA UMYSŁ jest model Terapii Akceptacji i Zaangażowania (Acceptance and Commitment Therapy), której skuteczność jest potwierdzona wieloma badaniami oraz rekomendowana jest przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne. Program UWAGA UMYSŁ został ponadto poddany ewaluacji badawczej przez zespół psychologów, psychoterapeutów i pedagogów pod kierunkiem dr Joanny Lessing-Pernak. Trening został zrealizowany w oparciu o doświadczenia kliniczne zbierane w Akademickim Centrum Pomocy Psychologicznej Instytutu Psychologii UKW, a także wcześniejsze edycje programu.

  • Zajęcia poprowadzą psychologowie i psychoterapeuci ACT: Magdalena Świątkowska-Szczęch, Kamil Kołodziej oraz Przemysław Gorzelak.
  • Zajęcia będą odbywać się w dwóch cyklach - w grupach osobno dla młodzieży i rodziców raz w tygodniu przez okres 5 tygodni:
  • Spotkania dla dzieci odbędą się w poniedziałki (1 grupa) oraz czwartki (2 grupa) od 16:30 – 19:00
  • Spotkania dla rodziców odbędą się we wtorki (1 grupa) oraz w środy (2 grupa) od 18:00 do 20:30

 

Pierwszy cykl spotkań dla dwóch pierwszych grup rodziców oraz dzieci rozpocznie się 9 października (9 październik – 9 listopad 2017).

Kolejne dwie grupy startują od 20 listopada do 21 grudnia 2017.

 

 

Udział w zajęciach  jest bezpłatny.

Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 608 516 875 (mgr Magdalena Świątkowska-Szczęch lub 508 074 142 (Kamil Kołodziej) ; email: warsztaty@tipi-dragonfly.pl 

Liczba miejsc ograniczona - konieczność zgłoszenia i zarezerwowania miejsca. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: tipi-dragonfly.pl oraz na nasz profil na facebook’u: https://www.facebook.com/tipidragonfly/

Zajęcia prowadzone będą w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.
Projekt finansowany ze środków miasta Bydgoszczy.