Wycieczka Koła Dziennikarskiego

W dniach 20-21 maja członkowie szkolnego Koło Dziennikarskiego mieli okazję przebywać na wycieczce w Warszawie.

Pierwszy dzień był poświęcony historii naszego kraju i dlatego zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogliśmy choć w minimalnym stopniu doświadczyć emocji, jakie towarzyszyły naszym rodakom podczas walk o ukochane miasto. Ten namacalny pomnik cierpienia i poświęcenia warszawiaków i warszawianek nie zakończył naszej nostalgicznej podróży. Następnie poznawaliśmy stolicę, podążając szlakiem Stanisława Wokulskiego, głównego bohatera "Lalki" B. Prusa. W trakcie tego spaceru przewodnik w bardzo ciekawy sposób przekazał nam swoją wiedzę na temat historii miasta i związków lektury z Warszawą.
Drugi dzień wykreował współczesny obraz Warszawy. Najpierw mieliśmy okazję zwiedzić siedzibę Polskiego Radia, gdzie pokazano nam różne miejsca związane z codzienną pracą dziennikarza radiowego oraz zapoznano nas z tajnikami pracy w tym wyjątkowym miejscu:
,, Nie miałam pojęcia, że do funkcjonowania radia potrzebna jest praca aż tylu ludzi. Po wizycie w tym miejscu zdecydowanie bardziej doceniam poświęcenie, jakie wkładają w nią ludzie pracujący tam." – powiedziała Dominika,  członkini Koła Dziennikarskiego, zadowolona z  wizyty w radiu. Po radiu przyszedł czas na smaczek sportowy - zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wielkość tego obiektu przerosła nasze oczekiwania. Podziw wzbudziło to, że Stadion żyje własnym życiem, nawet wtedy, gdy nie mają na nim miejsca żadne wydarzenia sportowe. Dla naszych dziennikarzy - piłkarzy wejście na ten obiekt było niezapomnianym wydarzeniem:
,, Na stadionie najbardziej podobało mi się to, że mogłem obejrzeć miejsca, które było mi dane wiedzieć dotychczas tylko w telewizji. Podobały mi się także szatnie, w których przygotowują się do meczu najlepsi z  polskich i światowych piłkarzy" - powiedział Szymon, wychodząc ze Stadionu.

To była ostatnia atrakcja pierwszej wycieczki naszego Koła Dziennikarskiego. Te dwa dni pełne wzruszeń i zwrotów akcji na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki oraz opiekunów p. A. Kucińskiej i p. M. Mindy.

Redaktor „Olimpijczyka

R. Chojnacki