"Zdolni znad Brdy" - bydgoski program wspierania ucznia zdolnego

Informujemy, że został uruchomiony portal internetowy „Zdolni znad Brdy”, adresowany do uczniów, nauczycieli i rodziców.

Adres strony: edu.bydgoszcz.pl

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla uczniów zdolnych realizowanych w ramach Grantów Rozwoju Zdolności (dla uczniów szkół podstawowych) oraz w ramach Grantów Fabryka Szans (dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych).

Szczegółowe informacje o proponowanych zajęciach oraz zasady zgłaszania się na nie przez uczniów opisane są na wspomnianym  portalu.

W bieżącym roku spośród 25 wniosków na realizację projektów w ramach Grantów Rozwoju Zdolności (dla uczniów szkół podstawowych) realizowane będą następujące:

1. Matematyka z pasją (w Pałacu Młodzieży)
  2. Śladami Wielkich Matematyków i nie tylko (w SP 41)
  3. Fantasmagorie matematyczne – warsztaty dla uczniów uzdolnionych matematycznie (w ZS 19)
  4. Język angielski – moje okno na świat (w SP 41)
  5. Warsztaty przyrodnicze „klub poszukiwaczy wiedzy” (w SP 4)

Zajęcia dla uczniów gimnazjów i szkół  ponadgimnazjalnych  w 2014 roku realizowane będą w ramach ośmiu projektów wybranych spośród 36 złożonych wniosków o Granty Fabryka Szans:

1. Matematyczne  Orły (w ZSO 6)
  2. Inspirująca chemia wokół nas (wZSCh)
  3. Popołudnie z Mana Lisą. O sztuce w Pałacu. Spotkania pasjonatów historii sztuki (w Pałacu Młodzieży)
  4. Inkubator czytelnika, czyli młodzi a literatura współczesna (w ZSO 6)
  5. Środowisko pod ekologiczną lupą – zajęcia warsztatowe (w ZSCh)